Girişimcilik Günleri

Manşetler

Girişimcilik Günleri

  •  2 Mart 2019 Cumartesi
  •  773 Görüntüleme
  •  Yazdır

Yüksekokulumuz Konferans Salonunda “Girişimcilik Günleri” adı altında “Girişimcilik, İnovasyon ve Fikri Sinai Mülkiyet Hakları” adı altında seminer düzenlenmiştir.

Seminere Gaziosmanpaşa Üniversitesi, NMYO da görevli Dr. Öğr.Üyesi Murat SEYFİ ve TTO Patent Uzmanı Ali Erdi CANDAR konuşmacı olarak katılmışlardır.

Öğretim elemanları ve öğrencilerimizin katıldığı seminer, ZMYO Etkinlik kurulu Başkanı Öğr.Gör. Ali ÇİÇEK’in açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasında Yüksekokulumuzda yapılan ve yapılacak olan Akademik ve Sosyal etkinliklerden bahseden Ali ÇİÇEK, konuşmacıların tanıtımını yapıp, kendilerine davetimizi geri çevirmedikleri için teşekkür ederek semineri başlatmıştır.

Hayattan anektotlar vererek konuşmasına başlayan Dr.Öğr.Üyesi Murat SEYFİ, hayatta karşımıza çıkan fırsatları büyük veya küçük demeden değerlendirmemiz gerektiği, Girişimci birinin önüne sunulan bütün fırsatları değerlendirmesi gerektiğini ve  küçük fırsatları değerlendirerek kariyer basamaklarının tırmanmanın daha önemli olduğunu vurgulamıştır. Girişimcinin, toplumun gereksinim duyduğu ürünleri üreterek, hizmetleri sunarak yada ticaret yaparak maddi manevi kazanç sağlamayı hedefleyen, bu amaçla kendi işini kurmak için harekete geçen ve iş fikrini gerçekleştirmek için; Araştırma, Planlama ve Koordinasyon çalışmalarını yapan ve sonuçta; gerekli beceri, işyeri eleman makine-ekipman v.b işletme girdileri ile finans kaynaklarını biraraya getirerek KENDİ İŞİNİ KURAN kişi olduğunu vurgulan Murat SEYFİ, KPSS ile herkesin devleti memuru olamıyacağını ama iyi bir girişimci olmak için adımları atabileceğini söylemiştir.

TTO Patent Uzmanı olan Ali Erdi CANDAR, konuşmalarından girişimcilere TEKNOPARK’ların ne gibi imkanlar sunduğunu, bir fikri olan girişimcileri TEKNOPARK’lar vasitası ile firmalar ile buluşturduklarını, Girişimcilere devlet desteklerinin neler olduğunu anlatarak konuşmalarını bitirmiştir.

Seminerin sonunda öğrencilerimizin sorularını cevaplandıran konuşmacılarımıza teşekkür belgeleri Yüksekokul Müdür Yardımcımız İsmet PEKDEMİR tarafından takdim edilmiştir.

Katılımları ve öğrencilerimizi bilgilendirdikleri için Sayın Dr.Öğr.Üyesi Murat SEYFİ ve TTO Uzmanı Sayın Ali Erdi CANDAR’a teşekkür ediyoruz.
Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Zile Meslek Yüksekokulu, Mümtaz Turgut Topbaş Kampüsü, Yunus Emre Mh.,Çekerek Cad., No:50, 60400, Zile/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.