Mezun Öğrenci Buluşmaları

Manşetler

Mezun Öğrenci Buluşmaları

  •  14 Ocak 2022 Cuma
  •  139 Görüntüleme
  •  Yazdır

Günümüz çalışma hayatında mezun öğrencilerin başarılı olabilmeleri için mesleki eğitimleri yanında mesleki tecrübeye ve iyi bir kişisel gelişmeye ihtiyaç duydukları aşikârdır. İş hayatında iyi bir kurumda iyi bir pozisyonda çalışabilmek, çalıştığı kurumda fark yaratıp fark edilir olmak artık ne yazık ki sadece bir akademik eğitimle yeterli gelmemekte.  Çalışma sektörü akademik eğitim yanında kendilerinin farkında sektörü yakından takip eden meslekle ilgili bilgi ve deneyimi olan ufku geniş istekli öğrenciler iş hayatında yer edinebilmekte.

Bu kapsamda öğrencilerimizin akademik gelişimleri yanında mesleki ve kişisel gelişimlerini artırmak adına Lojistik bölümü olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerinde bir dizi faaliyet planladık. Genel olarak mesleği yerinde öğrenme, uzmanından mesleği öğrenme kişisel gelişim etkinlikleri ve mezun öğrencilerimizi öğrencilerimizle buluşturarak onların deneyimlerini öğrencilerimize aktarabilmek adına bir dizi faaliyet planladık.

Bu faaliyetler kapsamında ilk olarak 2016 yılında mezun olmuş olan İstanbul Mars Lojistik Firmasında Proje sorumlusu olarak çalışan Yunus Kaçar öğrencimizi Zoom uygulaması üzerinden öğrencilerimizle buluşturduk.

Yunus Kaçar bizlerle akademik eğitimi ve iş tecrübesi hakkında deneyimlerini paylaştı. Akademik derslerin iş hayatında ne kadar gerekli olduğunu öğrenilen her şeyin iş hayatında bir karşılığı olduğunu aktardı. Yine aynı zamanda akademik çalışmaların yanı sıra gençlerin iş hayatında başarılı olabilmeleri için kendilerini geliştirebilmeleri iş deneyimine sahip olmaları bulundukları firmalarda aktif olmaları, sorumluluk almaları gerektiğini belirtti. Öğrencilerimizden Genç yaşın avantajını kullanmalarını öğrenmeye açık olmalarının önemine değindi. Son olarak büyük hayaller kurmaları gerektiğini istenince her şeyin olabileceğini öğrenci arkadaşlarımızla paylaştı. Öğrencilerimizin merak ettiği soruları cevapladı. Öğrencilerimizle her konuda her zaman yardımcı olacağını belirtti.

Yapmış olduğumuz bu toplantının bir kısmını okulumuz youtube kanalında izleyebilirsiniz.

Mezun öğrencimiz olan Yunus KAÇER'e bizleri kırmayıp birikimlerini paylaştığı için çok teşekkür ediyoruz.
Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Zile Meslek Yüksekokulu, Mümtaz Turgut Topbaş Kampüsü, Yunus Emre Mh.,Çekerek Cad., No:50, 60400, Zile/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.