Yönetim ve Organizasyon Bölümü

  • Yönetim ve Organizasyon Bölümü
  • Tanıtım

Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nün temel ilkesi; ekonomi, maliye ve bilgisayar bilimi destekli yönetim ve organizasyon eğitimi programının uygulanmasıdır. Bölümümüzde verilen işletme ve lojistik eğitimleri, salt işletme ve lojistik  bilim ve teknikleri çerçevesinde kalmamakta, ilgili ve gerekli diğer alanları da kapsamaktadır.

Yönetim ve Organizasyon  Bölümü öğrencileri; liderlik, yöneticilik, takım kurma, iletişim, satış yönetimi gibi iş yaşamında ihtiyaç duyulan konuları, hızlı ve etkin bir biçimde öğrenerek üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinde geniş bir yelpazede istek ve yeteneklerine uygun işler bulabilmektedirler. Yönetim ve Organizasyon Bölümü eğitim kalitesi olarak hem yerel hem de uluslararası tanınırlığı ve bilinirliği ve saygınlığı olan bir bölümdür.

Bölüme bağlı olarak yürütülen Lojistik  önlisans programı bulunmaktadır. 

Bölümümüzün akademik kadrosu alanında uzman, yeniliklere açık, uluslararası eğitim tecrübesi olan genç ve dinamik öğretim üyelerinden oluşmaktadır.


Vizyon: Ülke genelinde yerel ve bölgesel nitelikteki birçok hizmetin yürütülmesini sağlayan ve önemi gün geçtikçe artan yerel yönetim kuruluşlarının yetişmiş ve nitelikli işgücü gereksinimini karşılayabilmek için yerel yönetimlere ve hizmetlerine ilişkin projeler üreten, araştırmacı, modern yönetim tekniklerini uygulayabilme özelliklerine sahip eleman yetiştirmek. 

Misyon: Demokratik, şeffaf, katılımcı yönetimlerin oluşumunu desteklemek ve kamusal hizmetlerin etkin bir şekilde sunumunu sağlamaya yönelik eğitim-öğretimde bulunmak ve ülke düzeyinde yerinden yönetimi kurumsallaştırarak bölgesel gelişmelere hız kazandırmak. 

Program Dili: Türkçe 
Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Zile Meslek Yüksekokulu, Mümtaz Turgut Topbaş Kampüsü, Yunus Emre Mh.,Çekerek Cad., No:50, 60400, Zile/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.