Müdürün Mesajı

  • MÜDÜRÜN MESAJI

Sevgili Öğrenciler;

Zile Meslek Yüksekokulu 1989 yılında kurulmuş en köklü Meslek Yüksekokullardan biridir.

Ülkemiz ve bölgemiz sektör talepleri doğrultusunda 5 bölüme bağlı 8 güncel programla eğitim-öğretim faaliyetini yürütmektedir.

Zile Meslek Yüksekokulu yönetimi, akademik ve idari personeli olarak sizlerin geleceği ile ilgili hedefleriniz, amaç ve düşüncelerinizi gerçekleştirebilmeniz için üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Bu sorumluluk bilinci ile sizlerin mesleki ve sosyal yönden gelişiminizi, dolayısıyla ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak en büyük görev ve idealimizdir. 

İnsan kaynakları açısından ülkemizdeki en önemli eksiklik sektörlerdeki “kalifiye ara elemanı” yetersizliğidir. Zile Meslek Yüksekokulunun temel eğitim hedefi, ülkemizdeki sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyacı olan meslek alanlarında, donanımlı, iyi yetişmiş “mesleki ve teknik” açıdan yeterli bilgi ve beceriye sahip, teknolojik değişim ve gelişmeleri takip eden, teorik ve pratik bilgilerini bütünleştirerek kullanabilen ara elemanı yetiştirmektir. 

Zile Meslek Yüksekokulu;  Mezun öğrencilerimiz, iş arayan değil iş kuran bireyler olarak mesleklerinin, temel kavram ve ilkelerini özümsemiş, değişen şartlara göre mesleki değişimleri takip ederek öğrenebilen, çözüm yaratan, ekip çalışmasına açık, kültürlü, sosyal ve ticari girişimcilik düzeyi yüksek, etik değerlere saygılı bireyler olarak meslekleri ile ilgili işlerde istihdam edilmekte veya işlerini kurmaktadırlar.

Değerli öğrencilerimiz Yüksekokulumuzun birer mezunu olmanın ayrıcalığı, güvenci ve yaratacağı farkla  siz değerli öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve mutluluk dolu nice gelecek yıllar dilerim.

                                                                                                                   Dr.Öğretim Üyesi M.Sait IŞILDAK

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Zile Meslek Yüksekokulu, Mümtaz Turgut Topbaş Kampüsü, Yunus Emre Mh.,Çekerek Cad., No:50, 60400, Zile/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.