Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   


TanıtımKURULUŞ ve YERLEŞİM

 

 

1989 Yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş ve 1992 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlanmıştır.

 

Zile Meslek Yüksekokulu 1998'de taşındığı,100 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan "Prof. Dr. Mümtaz Turgut TOPBAŞ Kampüsü"nde eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir.

 

7 bölüme bağlı 9 Normal Öğretim, 1 İkinci Öğretim programı olmak üzere 1328 öğrenci ile eğitim-öğretim devam etmektedir.

Programlar

Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Bankacılık ve Sigortacılık Programı İ.Ö

Yerel Yönetimler

Lojistik

Maliye

Bilgisayar Programcılığı

Mekatronik

Gıda Teknolojisi

Otomotiv Teknolojisi

Mimari Restorasyon

 

Tapu ve Kadastro Programı açık olup ileriki yıllarda öğrenci alımına başlanacaktır.

 

 ATELYE ve LABORATUVARLAR İMKANLARI

 

* Bilgisayar Programcılığı Programı'na ait, internet erişimine sahip 23 adet PC'den oluşan, sinevizyon imkanına sahip "Bilgisayar Programcılığı Uygulama Laboratuvarı" adında bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır .

 

* "Bilgisayar Destekli Uygulama Laboratuvarı" adında İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'nün yararlandığı, internet bağlantısı olan, 22 kullanıcılı bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

 

* Otomotiv ve Mekatronik Programlarının kullandığı "Mikroişlemci ve PLC Laboratuvarı" adında 22 kullanıcılı bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

 

* Otomotiv Progmanına ait "Otomotiv Atelyesi", "Otomotiv Elektrik ve Elektroniği Laboratuvarı" ile "İçten Yanmalı Motorlar Laboratuvarı" bulunmaktadır.

 

* Teknik Programların ortak kullandıkları bir adet "Çizim Salonu" vardır.

 

* Gıda Teknolojisi Programının kullandığı 1 adet Gıda Laboratuvarı bulunmaktadır.

 

BİNA ve PERSONEL  İMKANLARI

 

•10 derslik, 1 Amfi, 8 Laboratuvar, 1 Toplantı Salonu ve 20 adet akademik ve idari personel bürosu,  1 Kantin, 1 Amfi Tiyatro bulunmaktadır.

 

•Zile MYO'nda 1 Öğretim Üyesi, 25 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 26 Akademik Personel ile 9  İdari personel görev yapmaktadır.

 

YURT VE KONAKLAMA İMKANLARI

 

Kampüs alanı içerisinde 350 kişilik kız yurdu, Kampüs'e 100 mt mesafede 200 kişilik KYK erkek yurdu ve şehir merkezinde KYK ya ait kız ve erkek yurtları bulunmaktadır.

 

Ayrıca şehir merkezinde özel birçok yurt ve pansiyon bulunmaktadır.

 

 

 


Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.